Hlavní strana FACEBOOK Poháry Hořice

1. MASTERS VOŠS 2010/2011

VE VZORNĚ PŘIPRAVENÉM A VYHŘÁTÉM SÁLE RESTAURACE LUCERNA LUKAVEC U HOŘIC PROBĚHL 18.9.2010 PRVNÍ TURNAJ KATEGORIE MASTERS LETOŠNÍ SEZONY. JAKO JIŽ TRADIČNĚ, PŘED ZAČÁTKEM SOUTĚŽE JEDNOTLIVCŮ BYLA ROZLOSOVÁNA LIGOVÁ SOUTĚŽ DRUŽSTEV S NĚKOLIKA NOVÁČKY (HURÁ, NOVÁ HRACÍ MÍSTA, NOVÍ HRÁČI A HRÁČKY, NOVÁ MOTIVACE – UŽ SE TĚŠÍM…!) – CELKEM S PATNÁCTI ÚČASTNÍKY.

VELICE RÁD BYCH TENTO ČLÁNEK ZAČAL JAKO VLONI (TRADIČNĚ TOTIŽ NOVOU SEZONU ZAHAJUJEME – ZAHAJOVALI JSME…. - ZDE V LUKAVCI) SAMOU CHVÁLOU, ALE OBÁVÁM SE, ŽE TO NEBUDE MOŽNÉ. KDYŽ SI TOTIŽ PROČTU POSLEDNÍ ODSTAVEC LOŇSKÉHO ČLÁNKU, NARAZÍM NA NĚJVĚTŠÍ „KÁMEN ÚRAZU“ LETOŠNÍ AKCE. PRO VAŠI PŘEDSTAVU VÁM TENTO ODSTAVEČEK PŘIPOMENU A PAK PŘIPOJÍM VLASTNÍ POSTŘEH, PODLOŽENÝ SPOUSTOU SOUHLASNÝCH NÁZORŮ, KTERÉ JSEM JIŽ VYSLECHL.

CITUJI LOŇSKÝ ZÁVĚR ČLÁNKU: „TURNAJ SE HRÁL DO POZDNÍCH NOČNÍCH HODIN A TAK PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ I PERSONÁLU Z RESTAURACE LUCERNA LUKAVEC A ZVLÁŠTNÍ DÍK PATŘÍ TAKÉ „AUTORCE“ VŠECH VÝBORNÝCH – HLAVNĚ DOMÁCÍCH – JÍDEL, RENATĚ SUCHÉ !!!“

PROSTŘEDÍ, ANI STÁLÝ PERSONÁL MÍSTNÍ HOSPŮDKY SE OD LOŇSKA NIJAK NEZMĚNIL, PŘESTO BYLA SPOUSTA VĚCÍ „JINAK“…HLAVNĚ PRAVDĚPODOBNĚ CHYBĚLA AUTORKA VŠECH CHUTNÝCH JÍDEL LOŇSKÉHO ROKU, KUCHAŘKA EXTERNISTKA RENATA SUCHÁ. VĚTŠINA ŠIKAŘŮ NEJSOU ŽÁDNÍ „ATLETI“ A TAK SE NELZE DIVIT, ŽE SE VĚTŠINA Z NICH TĚŠÍ NA „SUPER DLABANEC“, KTERÝ BYL V MINULÝCH LETECH V MÍSTNÍ HOSPODĚ SERVÍROVÁN. O TO VĚTŠÍM ZKLAMÁNÍM BYLO, KDYŽ MÍSTO SKVĚLÉ „DOMÁCÍ KUCHYNĚ“ BYLO SERVÍROVÁNO „JAKÉSI NEFOREMNÉ, UMĚLOHMOTNÉ A NIC NEŘÍKAJÍCÍ NĚCO“, CO SE ANI ZDALEKA NEBLÍŽILO LOŇSKÝM GURMÁNSKÝM HODŮM. OBÁVÁM SE, ŽE TAKOVÝCHTO „NEVYČNÍVAJÍCÍCH“ HOSPOD JE MOC A MOC A PROTO SE OBÁVÁM I O OSUD PRVNÍ AKCE PŘÍŠTÍ ROK NA TOMTO MÍSTĚ…I KDYŽ TRADICE JSOU TRADICE A JÁ OSOBNĚ JE CELKEM CTÍM, ALE NESPOKOJENÝCH BYLO DOST A DOST…SORRY! A TO NEKOMENTUJI ZDALEKA VŠECHNO DĚNÍ A ROZRUCHY ZDE ZPŮSOBENÉ…ALE ZA TO PATŘÍ OBSLUZE SPÍŠE DÍK.

ALE NYNÍ JIŽ K TURNAJI SAMÉMU. JESTLIŽE BYLO VLONI O NĚCO VÍCE MUŽŮ (61) LETOS SE PŘIHLÁSILO A HRÁLO 52 HRÁČŮ, ŽEN ZASE PŘIBYLO. Z 18 LOŇSKÝCH, NA LETOŠNÍCH 21 PŘIHLÁŠENÝCH HRÁČEK.

V TURNAJI MUŽŮ NENECHAL NIKOHO NA POCHYBÁCH O SVÉM UMĚNÍ A VÍTĚZSTVÍM POTVDIL SVÉ KVALITY HRÁČ RYCHLÝCH ŠÍPŮ LODÍN PETR PAŠTA. VE FINÁLE TURNAJE ZDOLAL JINAK „NEZDOLNÉHO“ MATADORA ŠIPKOVÉHO OKRUHU VOŠS RUDU CHMELÍKA. TŘETÍ OLDA ČÍŽ NECHAL ZA ZÁDY LOŇSKÉHO „PRIMÁŠE“ PAVLA POSPÍŠILA, KTERÝ TAK NA NEPOPULÁRNÍM ČTVRTÉM MÍSTĚ VYSTŘÍDAL „VĚČNÉHO PŘEDPLATITELE“ TOHOTO UMÍSTĚNÍ ZDEŇKA BEKA (SKONČIL NA 9. MÍSTĚ). I V LETOŠNÍ SEZÓNĚ BUDE NUTNÉ POČÍTAT S „VLEZLOSTÍ“ HRÁČŮ OD ČERNÉHO KONĚ. MEZI PRVNÍMI 12-TI JICH NALEZNEME „USTÁJENÝCH“ HNED PĚT (RUDA CHMELÍK,PETR HUDLIK VANĚK, DÁDA CHRÁSKA ST., RENDA JIRÁSEK A PAVEL VANĚK)!!! KDYŽ DO ELITNÍ DVANÁCTKY PŘIPOČTEME JEŠTĚ UMÍSTĚNÍ TŘÍ NOVOVESKÝCH ČUŇAT (OLDA ČÍŽ, MARTIN HADAČ A JIŘÍ KOŠŤÁK) DOSTANEME SLUŠNÝ „ZVĚŘINEC“. GRATULIJI KUCÍÍÍ !

V SOUTĚŽI ŽEN BY SE ZDÁLO, ŽE VÍTĚZKOU SE STALA NOVÁ POSTAVA MEZI ŠIPKAŘKAMI, ALE NENECHME SE MÝLIT. VÍTĚZKA MARCELA RAJMANOVÁ NENÍ NIKDO JINÝ, NEŽ ÚSPĚŠNÁ REPREZENTANTKA LIBERECKÉHO REGIONU MARCELA KADLECOVÁ. VE FINÁLE ZDOLALA HRÁČKU KVĚTU „BABČU“ DOLEČKOVOU Z SK LETOHRAD. TŘETÍ MÍSTO SE STĚHUJE OPĚT NA SEVER ČECH DO RUKOU DANY DOBIÁŠOVÉ HRAJÍCÍ ZA HADY ZE SMRŽOVKY,ABY ČTVRTÉ MÍSTO OPĚT OBSADILA HRÁČKA Z LETOHRADU – HANA ANDERLOVÁ. ZA ZMÍNKU JEŠTĚ STOJÍ ÚSPĚCH V PODOBĚ 5-TÉHO MÍSTA PRO ZKUŠENĚJŠÍ Z KLANU MALEDNOVÝCH -„MAMUŠU LENKU“- HÁJÍCÍ BARVY EXPIVOVARU BABINEC HOŘICE.

DO BOJŮ V TURNAJI DVOJIC SE PŘIHLÁSILO 28 PÁRŮ. Z HRÁČŮ EXPIVOVAR I+H TEMU 1895, ROZTROUŠENÝCH DO RŮZNÝCH DVOJIC, SE HNED ČTYŘI PRODRALI MEZI PRVNÍCH DVANÁCT PÁRŮ. MARTIN POSPÍŠIL S PAVLEM KLÍČEM A ALEŠ MYŠKA S OTOU ŠPRINCEM OBSADILI DĚLENÉ 9.MÍSTO. ÁJA HOCHIMIHN POUR VE DVOJICI S MARTINEM SUCHÝM Z DC KUMBURK OBSADIL MÍSTO ČTVRTÉ PO PROHŘE S „ČUŇATY“ ČÍŽ+KOŠŤÁK (3 MÍSTO). NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ TAK BYL JIŘÍ LIESER, KTERÝ SPOLU SE ZDENDOU BEKEM Z RŠ LODÍN (2. MÍSTO), PODLEHL AŽ VE FINÁLE DVOJICI PETR PAŠTA (RŠ LODÍN) + PAVEL POSPÍŠIL (DC KUMBURK).

Autor: AHP