Hlavní strana FACEBOOK Poháry Hořice

2. MASTERS VOŠS 2010/2011

DRUHÉ DOSTAVENÍČKO V PODOBĚ TURNAJE MASTERS VOŠS BYLO SVOLÁNO DO NOVĚ OTEVŘENÉHO MOTORESTU SVINIŠŤANY, KOUSEK OD JAROMĚŘE SMĚREM NA NÁCHOD. TATO DESTINACE PŘIVÁBILA I NĚKTERÉ BÝVALÉ STÁLÉ HRÁČE NAŠEHO OKRUHU, ZEJMÉNA HRÁČE Z ČESKÉ SKALICE. STEJNĚ, JAKO NA PRVNÍM TURNAJI, I ZDE SE SEŠLO 52 MUŽŮ. DO SOUTĚŽE ŽEN SE PŘIHLÁSILO 22 HRÁČEK. ÚDEREM 11-TÉ HODINY SE TAK NA 7–DMI TERČÍCH PRO MUŽE A DVOU TERČÍCH PRO ŽENY, MOHLO ZAHÁJIT DRUHÉ DĚJISTVÍ TURNAJŮ MASTERS VOŠS.

OPĚT SE DAŘILO HRÁČŮM OD ČERNÉHO KONĚ (TŘI MÍSTA MEZI PRVNÍMI 12-TI, ALE ZNAMENAJÍ ČÁSTEČNÝ ÚSTUP Z VÝSLUNÍ). RUDA CHMELÍK 9.MÍSTO, DÁDA CHRÁSKA ST. 7. MÍSTO A PAVEL VANĚK 5. MÍSTO. JEŠTĚ VĚTŠÍ „VYKLÍZENÍ POZIC“ PŘEDVEDLA NOVOVESKÁ ČUŇATA. POUZE JIŘÍ KOŠŤÁK NA DĚLENÉM 9. MÍSTĚ UDRŽEL PRAPOR STŘEDOČECHŮ POHUPOVAT SE VE VÁNKU ÚSPĚCHU. PO POČÁTEČNÍM NEÚSPĚCHU SE NA POZICE MEZI ELITOU POMALU VRACEJÍ HRÁČI EXPIVOVARU I+H TEMU 1895 HOŘICE. JIŘÍ LIESER A ÁJA H. POUR SE DĚLÍ O SLÁVU NA 9. MÍSTĚ, POSPÍŠIL ML. MARTIN SE DOKÁZAL PROBOJOVAT NA 5. MÍSTO, I KDYŽ I ON SÁM VÍ, ŽE MOHL I VÝŠE, KDYBY …… ZDÁ SE, ŽE ČERNÉHO PETRA V PODOBĚ ČTVRTÝCH MÍST SI LETOS VYLOSOVAL STARŠÍ ZE SOUROZENCŮ POSPÍŠILOVÝCH-PAVEL. OPĚT MU PATŘÍ MÍSTO ČTVRTÉ. TO HRÁČI RYCHLÝCH ŠÍPŮ LODÍN MÍŘÍ STÁLE VYSOKO. ZA VELKÉ PŘEKVAPENÍ LZE POVAŽOVAT 3. MÍSTO „MUŠKETÝRA „ OTY ŠPRINCE. TENTO NENÁPADNÝ, ALE SKVĚLÝ HRÁČ, SI DOKÁŽE TURNAJE NÁLEŽITĚ UŽÍT A JEŠTĚ POSBÍRAT ÚSPĚCHY. TENTOKRÁT „POUZE“ 2. MÍSTO ZBYLO PRO PETRA PAŠTU, KTERÝ TENTOKRÁT JIŽ OD POLOVINY TURNAJE NEHRÁL PODLE SVÝCH PŘEDSTAV A MOŽNOSTÍ. PŘESTO SE DOSTAL AŽ DO FINÁLE, KDE VŠAK JIŽ NESTAČIL NA SUVERÉNA TOHOTO TURNAJE, ROZJETÉHO JURU BROVDIHO Z JILEMNICE.

JEDINOU HRÁČKOU, KTERÁ ZOPAKOVALA SVŮJ POHÁROVÝ ÚSPĚCH Z PRVNÍHO TURNAJE I NA TURNAJI DRUHÉM, JE DANA DOBIÁŠOVÁ OD HADŮ ZE SMRŽOVKY. A TO SI JEŠTĚ O JEDNO MÍSTO POLEPŠILA, NYNÍ UHRÁLA 2. MÍSTO. NESTAČILA POUZE NA VÍTĚZKU A JEDNU Z HRÁČEK TĚŽCE PROHÁNĚJÍCÍ A PORÁŽEJÍCÍ I SVÉ MUŽSKÉ KOLEGY, NEJEN V LEXA TEAMU JAROMĚŘ, HANKU CHMELÍKOVOU. ZA BABINEC Z EXPIVOVARU HOŘICE SE STATEČNĚ BILA MARTINA ŠUBRTOVÁ . VE VELKÉ KONKURENCI SKVĚLÝCH HRÁČEK VYVÁLČILA 3. MÍSTO. POMĚRNĚ VELKOU STOPU NA DRUHÉM TURNAJI MASTERS ZANECHALA HRÁČKA PAVLA JEDLIČKOVÁ SVÝM 4. MÍSTEM A ZEJMÉNA PAK NEPŘEHLÉDNUTELNÝ HRÁČ STEJNÉHO TÝMU „Z KUKSUKLAN KUKS“ JIŘÍ MERTLÍK. MEZI JEDNOTLIVCI SKONČIL SICE AŽ NA DĚLENÉM 17. MÍSTĚ, ALE VE DVOJICÍCH A POTÉ V POBAVENÍ CELÉHO ZBYLÉHO OSAZENSTVA MOTORESTU……KDO NEZAŽIL-NEUVĚŘÍ.

SOUTĚŽ DVOJIC. PŘIHLÁŠENO 27 DVOJIC, RŮZNĚ NOVĚ SLOŽENÝCH I TĚCH NEMĚNNÝCH. A BYLO SE NA CO DÍVAT. PRVNÍ STOPA HRÁČŮ Z KUKSU- 7. MÍSTO PĚTIOKÝ+VOLF , SPOLEČNĚ S DVOJICÍ MYŠKA (EXPIVOVAR I+H)+ŠPRINC(RŠ LODÍN). PO ČTVRTÉM MÍSTĚ Z LUKAVCE POKLES NA MÍSTO PÁTÉ PRO DVOJICI A.H.POUR (EXPIVOVAR I+H 1895) + SUCHÝ M. (DC KUMBURK) SPOLEČNĚ S „ČUŇATY“ DOLEŽAL + HADAČ. BRAMBOROVÁ PŘÍČKA, TENTOKRÁT VE DVOJICÍCH, PRO ZDEŇKA BEKA (RŠ LODÍN) S JIŘÍM LIESEREM (EXPIVOVAR I+H HOŘICE). BRATŘI VAŇKOVÉ PETR A PAVEL OD ČERNÝCH KONÍ SE PROKLESTILI AŽ NA 3. MÍSTO. VÍTĚZSTVÍ V SOUTĚŽI PÁRŮ SI ANI NA DRUHÉM TURNAJI NENECHALA UNIKNOUT ASI NEJSILNĚJI SLOŽENÁ DVOJICE PETR PAŠTA (RŠ LODÍN) + PAVEL POSPÍŠIL (DC KUMBURK). JEJICH FINÁLOVÝM SOUPEŘEM BYLA DVOJICE JIŘÍ MERTLÍK (Z KUKSUKLAN) + RUDA CHMELÍK (ČERNÝ KŮŇ). I KDYŽ VE FINÁLE PORAŽENI, JEJICH STOPA TURNAJEM JE NEPŘEHLÉDNUTELNÁ…A ZASLOUŽÍ OBDIV A UZNÁNÍ.

PO PŘEDÁNÍ POHÁRŮ VŠEM NEJLEPŠÍM SE VĚTŠINA HRÁČŮ A HRÁČEK ROZJELA DO SVÝCH DOMOVŮ, ALE O HODNĚ PŘIŠLA. „POTURNAJOVÉ“ POSEZENÍ V REŽII JIRKY MERTLÍKA A NĚKTERÝCH NEJVYTRVALEJŠÍCH STÁLO „ZATO“. NEBUDU JMENOVAT VŠECHNY ALE : MERTLÍK, PĚTIOKÝ, JEDLIČKOVÁ, VOLF, MAKEŠOVÁ, FELCANOVÁ, LIESER, POUR, RUDELOVÁ A TRPĚLIVÁ ½ Z POŘADATELSKÉ DVOJICE – JAN ŠUBR ML. - BAVILA CELÉ TŘI NÁVŠTĚVNÍKY Z ŘAD DOMÁCÍCH DLOUHO PO SKONČENÍ TURNAJE. NAKONEC JSME SE MUSELI VŠICHNI ROZLOUČIT, ALE NA POZNATEK, ŽE „RUM TUZEMÁK“ JE NEJLEPŠÍ ZAPÍJET POLÉVKOVÝM KOŘENÍM MAGGI V POMĚRU ASI TAK 8 RUMŮ : 8 DÁVKÁM MAGGI ZA HODINU, NA TEN DLOUHO NEZAPOMENE NIKDO Z NÁS. TAK PŘÍŠTĚ NASCHLE, VÁŠ ÁJA HOCHIMINH POUR.

Autor: AHP