Hlavní strana FACEBOOK Poháry Hořice

3. MASTERS VOŠS 2010/2011

LETOS POTŘETÍ A TAKÉ NAPOSLEDY JSME SE SEŠLI PŘI TURNAJI KATEGORIE MASTERS, TENTOKRÁT V NOVÉ VSI U BAKOVA, V RESTAURACI JIZERA MIROSLAVA ČONKY.

VZHLEDEM KE VZDÁLENOSTI OD SVAZOVÉHO SÍDLA V HOŘICÍCH, JSME NA MÍSTO VYRAZILI JIŽ V PÁTEK V ODPOLEDNÍCH HODINÁCH. PLNĚ OBSAZENÉ AUTO (ŠUBR JAN NEJML.((čti nejmladší, nikoli nejmilejší…)), JÁ, ALEŠ MYŠKA A OBĚ Z RODU MALENDOVÝCH-LINDA A LENKA) A PLNÝ PŘÍVĚS AUTOMATŮ DORAZIL NA MÍSTO ASI OKOLO 18. HODINY. ZA STÁLÉHO DEŠTĚ SE NÁM NECHTĚLO TERČE STĚHOVAT (NA NEJVYTÍŽENĚJŠÍM SÁLE V ČR STEJNĚ PROBÍHALA OSLAVA NAROZENIN MÍSTNÍ RODAČKY), TAKŽE JSME, PO UBYTOVÁNÍ V PATŘE RESTAURACE, RÁDI ZASEDLI V MÍSTNÍ ÚTULNÉ HOSPŮDCE KE STOLU S MAJITELEM „SKVĚLE FUNGUJÍCÍHO AREÁLU“- „ČUŇASEM“. PO SKVĚLÉ VEČEŘI, NĚKOLIKA „ZDVOŘILOSTNÍCH FRÁZÍCH“…A PÁR UVÍTACÍCH PANÁČCÍCH SE ZÁBAVA CELKEM ROZJELA. Z ODPOLEDNÍ SE ROVNOU DO SVÉ OBLÍBENÉ HOSPŮDKY VRÁTIL MÍSTNÍ KAPITÁN MARTIN HADAČ A TAKÉ OLDA ČÍŽ. OBA SE K NÁM PŘIPOJILI A PROTOŽE ZÁBAVA BYLA V PLNÉM PROUDU, TAK SE NAJEDNOU VŠICHNI DIVILI, ŽE JE JIŽ PŮL JEDNÉ RÁNO. ZODPOVĚDNÍ ZÁVODNÍCI SE TEDY ODEBRALI „DO HAJAN“, ALE STEJNĚ TOHO MNOHO NENASPALI, ČUŇAS TOTIŽ PO CELOU NOC TOUŽIL I PO JEJICH SPOLEČNOSTI, A TAK JE CHODIL PRŮBĚŽNĚ „KONTROLOVAT…“ TO JÁ S MARTINEM (HADAČ) JSME „HLÍDALI“ ZDÁRNÉ UKONČENÍ AKCE NA SÁLE. A PROTOŽE JÍT SPÁT VE 4.15 HOD. JE HOLÝ NESMYSL, ZAČALI JSME TEDY STAVĚT TERČE PRO RANNÍ TURNAJ. ZA „MOHUTNÉHO PŘISPĚNÍ“ ČUŇASE (UVAŘIL NA 6. VÝZVU KAFE...) JSME BYLI V 6.30 HOTOVI, A TO DOSLOVA. SLABŠÍ KUSY, JÁ , ŠLI NA 2 HODINKY SPÁT. ČUŇAS S MARTINEM NE. TAKŽE ZAČÁTEK CELKEM DOBRODRUŽNÝ.

KDYŽ SE OKOLO PŮL 9 ZAČALI SJÍŽDĚT PRVNÍ „ZÁVODNÍCI“, BYLO JIŽ VŠECH 8 AUTOMATŮ (VÍC SE NÁM BOHUŽEL DO VLEKU NEVEŠLO) I SEZENÍ BEZCHYBNĚ PŘIPRAVENO.

DO SAMOTNÉHO TURNAJE SE PŘIHLÁSILO 52 MUŽŮ A 25 ŽEN. MEZI PŘIHLÁŠENÝMI BYLO MOŽNÉ NAJÍT SPOUSTU NOVÝCH TVÁŘÍ A TO NÁS URČITĚ TĚŠÍ. NAVÍC ,HLAVNĚ MEZI ŽENAMI, SE NOVÁČCI ROZHODNĚ NEZTRATILY.

CELONOČNÍ SNAHA O PERFEKTNÍ PRŮBĚH PŘÍPRAVNÝCH PRACÍ SE STALA OSUDNOU PRO MÍRU „ČUŇASE“. BOHUŽEL SE S TURNAJEM MUSEL ROZLOUČIT JAKO PRVNÍ, I KDYŽ SE PŘED KAŽDÝM NÁSTUPEM K TERČŮM „POMODLIL“ SESUNUTÍM SE ZE ŽIDLE NA VŠECHNY ČTYŘI…ALE SÍLA GRAVITAČNÍ BYLA TENTOKRÁT SILNĚJŠÍ NEŽ TA NADPŘIROZENÁ. NAOPAK CELONOČNÍ „SOUSTŘEDĚNÍ“ ASI POMOHLO M. HADAČOVI, KTERÝ SKONČIL NEJLÉPE Z „ČUŇAT“ NA 9.-12. MÍSTĚ. OSTATNÍ KOLEGOVÉ Z TÝMU MU HLEDĚLI NA ZÁDA, MÁRA DOLEŽAL 13.-16.MÍSTO, OLDA ČÍŽ 17.-24. MÍSTO, SLÁVEK ROSECKÝ , JIŘÍ KOŠŤÁK A JAN KRÁTKÝ 33.-48. , NO A ČUŇAS TEN MÁ VLASTNÍ KAPITOLU……

Z NOVÁČKŮ (I KDYŽ Z MINULÝCH LET VŠEM DOBŘE ZNÁMÍ) NEJLÉPE SKONČIL LEOŠ KUBEČEK (ŠK ŠMOULA TEAM) NA 4. MÍSTĚ A „HERR ŠLIK“ NA 9.-12. MÍSTĚ. NÁŠ ÚPLNĚ PRVNÍ TURNAJ ODEHRÁL EMIL SIRČEK Z TÝMU „ÚLETÁŘI HRADEC KRÁLOVÉ“ A SKONČIL NA 17.-24. MÍSTĚ.

TRADIČNÍ FAVORITÉ SE REKRUTUJÍ TAKÉ Z TÝMU „ČERNÝCH KONÍ ČERVENÝ KOSTELEC“ A POTVRDILI TO I NA TOMTO TURNAJI. NE VŠICHNI SE VEJDOU NA „STUPNĚ VÍTĚZŮ“ A TAK NĚKTEŘÍ ZÁKONITĚ MUSELI SKONČIT O NĚCO DŘÍVE - PAVEL VANĚK 25.-32., OTEC A SYN CHRÁSKOVÉ SPOLEČNĚ NA MÍSTĚ 17.-24., O STUPÍNEK VÝŠ (13.-16.) SKONČIL „HUDLIK“ VANĚK. DVĚ POHÁROVÁ MÍSTA OBSADILI RENÉ JIRÁSEK (3. MÍSTO) A RUDOLF CHMELÍK (2.MÍSTO), PRO KTERÉHO JE TO JIŽ NĚKOLIKÁTÁ FINÁLOVÁ PORÁŽKA A PROTO HO MŮŽEME PASOVAT NA SMOLAŘE 3. TURNAJE MASTERS VOŠS. VE FINÁLE HO ZDOLAL HRÁČ „EXPIVOVAR I+H TEAMU HOŘICE 1895“ DAN FLÉGL, PRO NĚHOŽ TO BYLA ZÁROVEŇ TAKÉ PRVNÍ ÚČAST NA LETOŠNÍCH TURNAJÍCH MASTERS VOŠS, HNED PROMĚNĚNÁ VE VÍTĚZSTVÍ. ONI OSTATNÍ ČTYŘI ZÁSTUPCI „EXPIVOVAR I+H TEAMU“ NEUDĚLALI OSTUDU, KDYŽ SKONČILI VŠICHNI DO 16.MÍSTA. ALEŠOVÉ-MYŠKA A POUR OBSADILI 13.-16. MÍSTO, MARTIN POSPÍŠIL A JIŘÍ LIESER SPOLEČNĚ SKONČILI NA 5.-6. MÍSTĚ.

JAK JIŽ JSEM ZMÍNIL, NEJVÝRAZNĚJŠÍ STOPU NOVÁČKŮ NAJDEME V TURNAJI ŽEN. DO ELITNÍ OSMIČKY SE MIMO „TRADIČNÍCH“ ÚČASTNIC (DOLEČKOVÁ K. 7.-8.MÍSTO, ANDERLOVÁ H. 5.-6.MÍSTO, DANIELKOVÁ LENKA 4. MÍSTO A „POHÁROVÁ STÁLICE“ DOBIÁŠOVÁ DANA 3. MÍSTO) PRODRALA IRENA HORÁČKOVÁ Z TÝMU „MACK JABLONEC“ NA 7.-8. MÍSTO A HANA MORAVCOVÁ NA 5.-6. MÍSTO. K FINÁLOVÉMU ZÁPASU NASTOUPILY DVĚ NOVÉ TVÁŘE ŽENSKÉ ČÁSTI PAVOUKA. MARTINA KUBEČKOVÁ Z „ČERNÉHO KONĚ“ A MARCELA SEIDLOVÁ Z „DC RICHARD ANGELS HR. KRÁLOVÉ“. PO DLOUHÝCH TAHANICÍCH O VÝHRU ZA TEN KRATŠÍ KONEC TAHALA MARTINA KUBEČKOVÁ, KTERÁ TAK ODEŠLA Z FINÁLE PORAŽENA A OBSADILA TUDÍŽ 2. MÍSTO. VÍTĚZKOU TURNAJE ŽEN SE TAK STALA MARCELA SEIDLOVÁ Z DC RICHARD ANGELS HK.

DO TURNAJE DVOJIC SE PŘIHLÁSILO, LETOS REKORDNÍCH, 34 PÁRŮ. DÍKY TOMU SE NÁM TURNAJ TROCHU PROTÁHL. PŘI ABSENCI PRVNÍCH DVOU PÁRŮ ŽEBŘÍČKU SE NABÍZELA ŠANCE PRO VŠECHNY PRONÁSLEDOVATELE SNÍŽIT JEJICH NÁSKOK V ČELE, NEBO JE DOKONCE VÝRAZNĚ PŘEDSTIHNOUT. ZATÍM-CO SVÉ ŠANCE PROPÁSLY DVOJICE JAKO: MYŠKA-ŠPRINC 17.-24. MÍSTO, POUR-SUCHÝ A KLÍČ-POSPÍŠIL M. 13.-16. MÍSTO NEBO VANĚK-VANĚK A ČÍŽ-KOŠŤÁK 9.-12. MÍSTO. NAOPAK SLIBNOU ŠANCI NA POSUN V ŽEBŘÍČKU VYUŽILA DVOJICE ČEŘOVSKÝ-ŠUBRTOVÁ, KTERÁ SVÝM 3. MÍSTEM STOUPÁ VZHŮRU I CELKOVĚ. STEJNĚ TAK STABILNÍ DVOJICE CHRÁSKA ST.-JIRÁSEK SVÝM 4. MÍSTEM DRŽÍ PŘEDNÍ POZICE. FINÁLOVÝ ZÁPAS ODEHRÁLY NOVĚ SLOŽENÉ DVOJICE A TAK SE JEJICH BODOVÝ ZISK NIJAK VÝRAZNĚ NEPROMÍTÁ DO ČELA ŽEBŘÍČKU. VELICE SILNÁ DVOJICE HRÁČŮ „EXPIVOVAR I+H TEAMU HOŘICE“ DAN FLÉGL-JIŘÍ LIESER NEDALA PO CELOU DOBU TURNAJE NIKOMU ŠANCI NA SVÉ POKOŘENÍ A TAK NEBYLO PŘEKVAPENÍM JEJICH CELKOVÉ VÍTĚZSTVÍ V TURNAJI, KDYŽ ANI DVOJICE DÁDA CHRÁSKA ML.-KUBEČEK LEOŠ JIM NEBYLA TĚŽKÝM SOUPEŘEM. DRUHÉ MÍSTO JE VŠAK I TAK PĚKNÝM ÚSPĚCHEM.

ZÁVĚREM SE MUSÍM POCHVALNĚ ZMÍNIT O ZAJIŠTĚNÍ CELÉ AKCE ZE STRANY MAJITELE I PERSONÁLU, V ČELE SE SKVĚLÝM KUCHAŘEM. JEHO CHUTNÁ A LEVNÁ JÍDLA NÁS PROVÁZELA OD RÁNA AŽ DO POZDNÍHO VEČERA, STEJNĚ JAKO OCHOTNÁ A TOLERANTNÍ OBSLUHA. STEJNĚ TAK PATŘÍ DÍK ZA NEZIŠTNOU POMOC PŘI STAVBĚ SÁLU MARTINU HADAČOVI Z TÝMU MÍSTNÍCH ČUŇAT A NESMÍM ZAPOMENOUT PODĚKOVAT ZA „VŠECHNO“ MIROSLAVU „ČUŇAS“ ČONKOVI, MAJITELI RESTAURACE.

A ÚPLNÝM ZÁVĚREM VÁS PŘEDBĚŽNĚ POZVU NA 4. MASTERS VOŠS, PRVNÍ V PŘÍŠTÍM ROCE, KTERÝ SE BUDE KONAT 15.1.2011 V RESTAURACI NA RYCHTĚ DŘEVĚNICE PETRA A PAVLA ČEŘOVSKÝCH Z JIČÍNA.

A DO NOVÉHO ROKU VŠECHNO NEJ !!!

Autor: AHP